Awans tenisistów stołowych na finał AMP

Drużyny kobiet i mężczyzn AZS Koźmiński w tenisie stołowym zapewniły sobie awans do finału Akademickich Mistrzostw Polski, które w dniach 12-14 kwietnia odbędą się w Gdańsku.

Organizatorem półfinału B był Uniwersytet Medycnzy w Łodzi. Zespół kobiet w składzie Karolina Lalak, Aleksandra Dąbrowska i Natalia Bąk pewnie wygrały eliminacje grupowe, a w półfinale 3:0 pokonały Uniwerytet Łódzki. Dopiero w finale reprezentantki AZS Kożmiński uległy faworytkom turnieju - Uniwersytetowi Warszawskiemu 1:3. Punkt zdobyła Karolina Lalak, wygrywając 3:1 z Ren Bingram.

W turnieju mężczyzn drużyna AZS Koźmiński nie miała sobie równych, wygrywając pewnie każde spotkanie. W finale Tomasz Wiśniewski, Maciej Kotarski i Marcin Sankowki pokonali 3:1 Wyższą Szkołę Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie.

Półfinały AMP to tylko przedsmak wielkich emocji i walki o medale AMP. Zarówno drużyna kobiet jak i mężczyzn wystąpi w Gdańsku wzmocniona o liderów. Zespół pań zasilą Magdalena Sikorska - wielokrotna medalista Akademickich Mistrzostw Europy oraz Oksana Fadiejewa - była reprezentantka Rosji. Zespół panów będzie bogatszy o doświadczonego Filipa Szymańskiego, a także aktualnego wicemistrza Polski - Patryka Zatówkę.